najnowsze-info-bialystok.pl

Wygrana zespołu narodowego Ukrainy wynikiem 3:1 w meczu barażowym ze szkocką drużyną!

01.06.2022, 16:24

W poprzednim tygodniu futbolowi fani z całej Europy z zaciekawieniem czekali na starcie narodowej drużyny Ukrainy ze szkocką drużyną. Jeszcze parę miesięcy temu byłoby to w pełni zwyczajne starcie, jednak okoliczności mocno się zmieniły. To barażowe starcie w pierwotnym założeniu miało być rozgrywane trzy miesiące temu, jednakże przeszkodziła w tym atak rosyjskich wojsk na granicę Ukrainy. Piłkarska federacja Ukrainy zaapelowała o opóźnienie barażowego meczu, na co zgodziła się federacja piłkarska FIFA. Nowy termin ogłoszony został na czerwiec i obie drużyny były naszykowane do rywalizacji. Faworyta do triumfu w tym starciu barażowym z całą pewnością było niesamowicie ciężko określić. Do tego meczu zawodnicy narodowej kadry Ukrainy podchodzili z bardzo dużą determinacją, by udowodnić światu, iż są zmotywowani a także przygotowani do walki na murawie.

Z kolei szkocka kadra chciała potraktować to starcie jak wszystkie inne. Trener od początku krzyczał swoim piłkarzom, że powinni być skoncentrowani i nie mogą popełnić błędu. Ukraińska drużyna narodowa słynie z tego, że umie tworzyć bardzo szybkie ataki, które z reguły oznaczają bramkę. Należy podkreślić to, że to spotkanie naprawdę było niezwykle intrygujące. Ukraińscy zawodnicy byli jednak tego wieczoru o wiele lepiej przygotowani od swoich oponentów. Bramkę numer jeden udało im się ustrzelić w 33. minucie, kiedy to do bramki trafił Jarmołenko. Pierwsza odsłona spotkania barażowego była prezentacją perfekcyjnej gry reprezentantów Ukrainy, którzy bez zarzutu studzili ataki reprezentacji Szkocji. Wynikiem 1:0 dla zespołu Ukraińskiego skończyła się pierwsza połowa tego meczu. Aż trzy bramki mieliśmy okazję podziwiać podczas drugiej połowy barażowego meczu. Raz do bramki strzelali Szkoci, a dwukrotnie piłkarze zespołu narodowego Ukrainy. W ostatecznym rozrachunku spotkanie zakończyło się wynikiem 3 do 1 na korzyść Ukrainy. Ukraina dzięki temu zwycięstwu wciąż ma szansę pojechać na mundial, który będzie miał miejsce w Katarze.