najnowsze-info-bialystok.pl

Raków wygrał Puchar Polski po triumfie nad poznańskim Lechem rezultatem 3:1!

03.05.2022, 14:42

Mieszane odczucia potrafią wzbudzać rozgrywki piłki nożnej w Polsce wśród fanów piłkarskich z Polski. Przydarzyć się mogą takie momenty, gdy mamy okazję odczuwać dumę i mamy ochotę dopingować naszych graczy ze wszystkich swoich. Bardzo często na popisy drużyn piłkarskich z naszego kraju naprawdę trudno się spogląda i takich sytuacji też nie brakuje. Na pewno w odniesieniu do starcia finałowego zmagań o Puchar Polski mogliśmy mieć nadzieję na emocjonujący mecz. Finałowe spotkanie w rzeczywistości było bardzo interesujące. Lech Poznań oraz częstochowski Raków, a więc w tej chwili dwie najlepsze piłkarskie drużyny z Polski stanęły przeciwko sobie. Te dwie piłkarskie ekipy toczą ze sobą bój również o to, kto pod koniec sezonu zostanie zwycięzcom polskiej Ekstraklasy.

Bez najmniejszych wątpliwości stawka starcia finałowego była z tego powodu dużo większa. Zwyciężenie największego oponenta do mistrzostwa w tak ważnym spotkaniu to bez najmniejszych wątpliwości gigantyczny cios. Obie te drużyny liczyły na wygraną, jednakże wygrany jak to z reguły bywa mógł być tylko jeden. I w przypadku tego pojedynku o wiele lepszą drużyną piłkarską by tego dnia Raków Częstochowa. Prowadzeni przez selekcjonera Papszuna gracze zaprezentowali niesamowite zdolności piłkarskie. Okazali się drużyną lepiej zorganizowaną od poznańskiego Lecha pod niemal każdym elementem i ciężko nie zaakceptować tego, że zasłużyli na ten Puchar. Finalny rezultat finałowego starcia między Lechem Poznań, a Rakowem Częstochowa to 1:3. Podczas tego pojedynku było wiele emocji, jednak zawodnicy Rakowa Częstochowa nieustannie kontrolowali sytuację. Na prowadzenie zdołali wyjść naprawdę szybko, ponieważ już po 6 minutach i już prowadzenia i już tej przewagi nie oddali. Raków Częstochowa zdobył drugą bramkę Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy, która umożliwiła im wyjść na drugą połowę z ogromny zapasem. W drugiej części gracze poznańskiego Lecha starali się nadrobić straty, lecz byli w stanie ustrzelić wyłącznie jedną bramkę. Na kilka minut przed końcem spotkania do bramki trafili piłkarze Rakowa z Częstochowy i w ten sposób przypieczętowali swoje zwycięstwo w spotkaniu finałowym zmagań pucharu krajowego.