najnowsze-info-bialystok.pl

Niesamowity mecz w rozgrywkach Lidze Konferencji Europy - imponujące zwycięstwo poznańskiego Lecha!

07.11.2022, 15:56

Wielbiciele futbolu w naszym kraju nie mają zbyt często okazji do celebrowania zwycięstw swojej drużyny w pucharach europejskich i to nie ulega wątpliwości. Przeważnie polskie drużyny swoją przygodę z europejskimi rozgrywkami kończą szybko i wówczas mogą się skupić wyłącznie na krajowych zmaganiach. Jednak w trwającym aktualnie sezonie szczególne podłoże do radości mają kibice popularnego Kolejorza. Drużyna Lecha wywalczyła awans do grupowych rozgrywek Ligi Konferencji Europy i od pierwszego meczu gwarantuje własnym sympatykom dużo emocji. Mistrz PKO Ekstraklasy rywalizował z hiszpańskim Villarreal, a więc ciężki rywalem w trakcie szóstej kolejki zmagań grupowych. Wygrana w tym meczu oznaczała, że gracze Lecha Poznań zagwarantują sobie awans do fazy pucharowej. Naprawdę mnóstwo ekspertów piłkarskich nie wierzyło w to, że Lech zdoła triumfować z dużo lepiej notowanym przeciwnikiem i należy mieć to na uwadze.

Mistrz Polski od pierwszych minut tego starcia wyglądał o wiele lepiej niż Villarreal CF. Bardzo dobrym przykładem tego była bramka Kristoffera Velde, która została strzelona w 27. minucie pojedynku. Kibice mistrza PKO Ekstraklasy oszaleli z radości i zdecydowanie intensywniej zaczęli dopingować swoich zawodników. Pierwsza część tego meczu skończyła się rezultatem 1:0 dla mistrza Polski. Zawodnicy Lecha Poznań musieli grać uważnie i równolegle szukać okazji na strzelenie kolejnego gol w II połowie pojedynku. Graczy mistrza ligi polskiej strzelili kolejną bramkę 6 minut po rozpoczęciu gry. W 51. minucie trafienia na 2:0 strzelił Michał Skóraś, który pokazywał się w tym pojedynku świetnie. Na 13 minut przez końcem tego meczu zawodnik mistrza Polski strzelił drugiego gola, co doprowadziło sympatyków futbolu zgromadzonych na trybunach w Poznaniu do ekstazy. Mecz w rozrachunku końcowym zakończył się wynikiem trzy do zera dla mistrza Ekstraklasa, co oznaczało pewny awans do pucharowej fazy zmagań Ligi Konferencji Europy. W swojej grupie mistrz polskiej ligi zajął II lokatę. W fazie pucharowej Europa Conference League zmierzą się z Bodo/Glimt.