najnowsze-info-bialystok.pl

Legia ograła Spartak z Moskwy i wysunęła się na prowadzenie w klasyfikacji grupy C! Zaskakujący wynik w pierwszej kolejce rozgrywek Ligi Europy!

Legia ograła Spartak z Moskwy i wysunęła się na prowadzenie w klasyfikacji grupy C! Zaskakujący wynik w pierwszej kolejce rozgrywek Ligi Europy!

16.09.2021, 16:23

zespoły z Polski nieczęsto są w stanie zapewnić fanom pozytywne emocje w europejskich zmaganiach i nie podlega to żadnej wątpliwości. W większości przypadków zespoły z PKO Ekstraklasy w mgnieniu oka odpadają w eliminacjach i kończą swoją przygodę w rozgrywkach europejskich i zostaliśmy oswojeni z tym. Futbolowi fani z Polski w aktualnie trwającym sezonie mogli być jednak dużo mocniej zadowoleni z dyspozycji piłkarskich drużyn. Ostatecznie do fazy grupowej europejskich rozgrywek zakwalifikowała się jedynie Legia z Warszawy, ale reszta drużyn w okresie eliminacyjnych potyczek sobie radziła naprawdę dobrze. W dzisiejszym dniu jednakże mamy chęć skoncentrować się na dyspozycji Legii Warszawa, która podczas środowego wieczoru rozpoczęła walkę w rozgrywkach grupowych Ligi Europejskiej. W pojedynku numer jeden grupowej fazy oponentem był Spartak Moskwa, a więc niezwykle zasłużony klub z Rosji.

Przed tym meczem mnóstwo dziennikarzy sportowych jednogłośnie uważało, że warszawskiej Legii niezwykle ciężko może być powalczyć o jakieś punkty. Przed rozpoczęciem starcia moskiewski Spartak zdawał się rywalem znacznie trudniejszym i mistrz Polski musiał się mocno starać, żeby zdobyć chociażby punkt w tym pojedynku. Sytuacja w meczu prezentowała się jednak o wiele inaczej, co z pewnością jest fenomenalną nowiną dla fanów futbolu z Polski. Od pierwszych minut zawodnicy prowadzeni przez Michniewicza postawili zespołowi gospodarzy i kilka razy byli bardzo blisko strzelenia bramki. Gracze Spartaka z Moskwy z pewnością byli bardzo zdziwieni tym, w jakim stylu to spotkanie rozgrywają zawodnicy Legii. Strategia mistrza rozgrywek polskich okazała się bardzo rozważna i można było w niej zobaczyć koncepcję na ten mecz. W momencie, kiedy na tablicy wybiła ostatnia minuta pojedynku wydawać się mogło, że starcie zakończone zostanie rezultatem remisowym. Jednak wówczas piłkarze mistrza polskie PKO Ekstraklasy zorganizowali bardzo dobrą kontrę, która zakończyła się trafieniem dla drużyny gości zdobytym przez Kastratiego. Jeszcze pod koniec spotkania piłkarze Spartaka starali się jeszcze zdobyć gola, jednakże nie starczyło im kilku minut i to piłkarze mistrza polskich rozgrywek mogli celebrować trzy oczka.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij