najnowsze-info-bialystok.pl

Wybory na prezydenta w USA zaczną się już za chwilę

Wybory na prezydenta w USA zaczną się już za chwilę

15.09.2020, 11:45

W tym roku Ameryka odda swój głos na nową głowę państwa. Aktualnie tę funkcję pełni Donald Trump i rzecz jasna stara się on o jeszcze jedną kadencję. Aczkolwiek konkurencja działa i pięćdziesiąt dni przed głosowaniem jest możliwość zapoznania się z sondami. Jak dokładnie wygląda sytuacja teraz? Które szanse mogą być najlepiej rokujące? W opozycji z ostatnimi wyborami, największy oponent Donalda Trumpa posiada znacznie wyższą przewagę.

Joe Biden, kandydat Demokratów, prezentuje ponad 7% przewagę nad aktualnym prezydentem Stanów. komitet wyborczy Donalda Trumpa nie przejmuje się tym i nie sądzi, żeby bieżące sondy przedstawiały realny rezultat głosowania. W roku 2016 sytuacja prezentowała się nieco podobnie - Clinton w ostatnim głosowaniu także prowadziła, jednak jej wyższość nie wydawała się tak wielka. Było to tylko 2,3 procenta. Pomimo iż była sekretarz stanu miała wyższość i uzyskała większą liczbę głosów, biorąc pod uwagę całe Stany, przegrała wybory z Trumpem.

Ciekawe okazuje się to, że w Ameryce nie decyduje o wyniku liczba pojedynczych głosów. Przesądzający okazuje się być głos elektorów - we wszystkich stanach jest określona ich liczba i zależy ona od populacji w danym stanie. Na tę chwilę bitwę toczy ze sobą przede wszystkim pięć stanów - Pensylwania, Wisconsin, Michigan, Arizona oraz Floryda.

We wszystkich wymienionych stanach sondaże różnią się między sobą. Raz przewodzi Trump, innym razem Joe Biden. Sytuacja więc nie musi być jednoznaczna. Wiele rzecz jasna będzie zależeć od ogólnych punktów widzenia w wybranym miejscu - niekiedy ludzie posiadają podejście ogólnie republikańskie, a gdzieniegdzie okazują się to demokratyczne postawy. Jednak nawet w miejscach typowo o poglądach republikańskich w ostatnim czasie miały miejsce znaczące modyfikacje. Wiele dzięki nowym mieszkańcom, którzy przedstawiają stosunkowo liberalne idee, a decydują się przeprowadzić ze względu na mieszkania w niskich cenach. Takie podpisy być może będą miały duży wpływ na powołanie kolejną głowę państwa.

A jak się odbędą wybory w czasie epidemii? Przez epidemię głosowanie potrwa trochę dłużej, bo rozpoczną się dokładnie za chwilę. Ogromna ilość obywateli się zdecydowała oddawać swój głos korespondencyjnie.

Pozostaje zatem poczekać na dalszy rozwój sytuacji - jeśli weźmiemy pod uwagę zeszłe wybory, nic nie będzie pewne toteż kierowanie się sondażami się może okazać niecelne.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij