najnowsze-info-bialystok.pl

W całym kraju od czwartku rozwijają się protesty mające związek ze modyfikacją dotykającą legalności aborcji

W całym kraju od czwartku rozwijają się protesty mające związek ze modyfikacją dotykającą legalności aborcji

26.10.2020, 14:53

W 80 miejscowościach w kraju oraz w dwudziestu w innych krajach, na protesty zdecydowały się ruszyć pełnoletnie kobiety, jak i również Panowie razem z młodzieżą, celem dania wyrazu swojemu rozczarowaniu co do ogłoszenia Trybunału Konstytucyjnego pod względem prawa do aborcji. 22 października, w czwartek rano, w zgodzie z decyzją Trybunału, prawo do aborcji w sytuacji chorego płodu ma być niezgadzające się z zapisami Konstytucji. Od tamtego momentu bez przerwy trwają protesty, które mają na celu oddanie niezadowolenia odnośnie tego przedmiotu. Demonstrującym wtórują slogany: "Piekło Kobiet" oraz "To jest wojna". Można usłyszeć również różne teksty, jak np. "Wyp*******ć", bądź też "***** ***", gdzie za gwiazdkami się ukrywa slogan, w bezceremonialny sposób sugerujący oddania stanowisk przez obecnie rządzącą partię. Zarówno młode osoby, a także starsi obywatele postanowili udać się na ulice w swoich miejscowościach, żeby pokazać komitywę z kobietami, które zostały pozbawione racje do decydowania przez decyzję rządu. Dziesiątki tysięcy tysięcy ludzi w dużej liczbie miast Polski oraz Polonia za granicą pragnie pokazać, że tego typu regulacja nie może być zatwierdzona i tym samym zaprezentować sprzeciw dla polityki obecnie panującego rządu.

Mnóstwo protestujących podjęło decyzję wyjścia na ulicę

W pierwszym tygodniu na strajk przyszło bez liku ludzi, w szczególności rozzłoszczonych kobiet. W liczniejszych miastach, manifestujących były setki, a nawet tysiące, jednak też w mniejszych miejscowościach mieszkańcy okazywali opór, stawiając się pod budynkami władzy oraz wybierając się na tzw. "spacery". Na protestach wykrzykiwanych jest całe mnóstwo haseł, odśpiewywane są różne utwory, natomiast na kartonowych plakatach można było odnaleźć różne napisy i malowidła, przykładowo "No women, no kraj" bądź "Moje ciało, mój wybór". Jednakże faktycznym symbolem, który jest widoczny na każdym kroku, jest czerwona błyskawica. Wiele gwiazd i influencerów albo przyłącza się do protestów, pojawiając się na ulicach swoich miast, albo zamieszcza posty w mediach społecznościowych, dając wyraz swojemu wsparciu dla protestu. Reprezentanci Kościoła Katolickiego jak też partia rządząca, którzy apelują o wycofanie się sądzą, że Strajk Kobiet to nic innego jak atak, którego celem jest zniszczenie Polski.

Na terenie całego kraju mniej więcej 400 tysięcy osób ukazało się na ulicach w aż 400 strajkach, jednakże największą liczbę osób manifestujących można było zobaczyć w stolicy Polski. Strajki na bardzo szeroką skalę ogarnęły też Poznań, Kraków, Szczecin jak też multum innych miast wojewódzkich. Cały świat obiegły również informacje o tym, że manifestacje mają miejsce w Londynie, Norwegii, Australii, Niemczech i we Włoszech. Różnego rodzaju protesty, którym celem jest spór o prawa kobiet w naszym kraju można napotkać niemalże każdego dnia w wielu miastach Polski. Największy do tej pory sprzeciw ma mieć miejsce 30 października w piątek.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij